Chuck Cansley

Setkání s Chuckem Wansley

Fenomenálního černošského zpěváka z Los Angeles Chucka jsem potkal začátkem září 2016 během koncertu mého kvintetu pro Městskou část Prahy 1. Za setkání vděčím našemu bubeníkovi a kamarádovi Ottovi Hejnicovi. Musím se přiznat, že mě Chuck okouzlil v podstatě okamžitě. Je spontánní a velmi veselý. Pak si s námi zazpíval a bylo jasné, že je profesionál každým coulem. Radost poslouchat. Navíc se skvěle pohybuje po podiu. Swing a show má v krvi. Chvilku jsem ho o přestávce pozoroval, pak jsme si povídali, a nakonec jsem mu nabídl spolupráci v Original Vintage Orchestra. Ještě k tomu totiž Chuck i vypadá jako hvězda 30. let Cab Calloway. Logicky jsem mu tedy hned nabídl slavný hit tohoto velikána – Minnie The Moocher.

Pro Chucka samozřejmě plánuji i další skladby. Občas s námi zpívá Valerie od Amy Winehouse. Střídá se s Rosie (Rozálie Havelková), která mě k této písni inspirovala, abych ji zaranžoval. A moc ti za to, Rosie, děkuji! Skvělá volba.

Je jasné, že v Čechách Chuck pravděpodobně nezůstane navždy. Proto jsme vděčni za každé vystoupení, které s námi absolvuje. Věřím, že i vy. Thank you Chuck.